آخرین تهدیدات دیکتاتور

دیکتاتور لیبی که دیگر از قدرت سقوط کرده است سعی دارد آخرین تهدیدات خود را به سوی مردم کشورش روانه سازد اما واقعیت امر این است که قذافی باید خود را برای مرگی ذلت بار آماده سازد.‏

دیکتاتور لیبی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه تسلیم نخواهد شد ، از یاران خود خواست که این کشور را به آتش بکشند . قذافی در آخرین نوار صوتی که از وی منتشر شده ، گفته است : حال که اوضاع به چنین مرحله ای رسیده ، بگذارید جنگ طولانی شده و لیبی به آتش کشیده شود .

قذافی در ادامه گفته است که قبایل بنی ولید و سرت مسلح هستند و تسلط بر آنان غیر ممکن است ، حال که لیبی به این صورت در آمده، ما جنگی طولانی در پیش خواهیم داشت و در جای جای آن و در همه شهر ها و کوه ها و مناطق به جنگ ادامه خواهیم داد ، ما زن نیستیم که در خانه بنشینیم ، ما به مقاومت ادامه خواهیم داد . قذافی در پایان از قبایل ساکن طرابلس خواسته است که کمین بگذارند و به مخالفانش حمله کنند .

از سوی دیگر یک فرمانده نظامی شورای انتقالی لیبی در مورد محل اختفای قذافی گفت : ظاهرا وی در شهر بنی ولید است و از آنجا برای جنگ ضد انقلابیون برنامه ریزی می کند ، این در حالی است که یک روزنامه الجزایری مدعی شده است که او در شهر مرزی ` غدامس ` واقع در مرزهای الجزایر با لیبی به سر می برد .‏

این در حالی‌است که نایب رئیس شورای انتقالی ملی اعلام کرد که بر اساس اخباری که به دست آمده است محل اختفای معمر قذافی دیکتاتور فراری این کشور در شهر `بنی ولید` واقع در جنوب شرقی طرابلس پایتخت لیبی شناسایی شده است. `عبدالحافظ غوغا` در همین خصوص تصریح کرده است که اخباری به دست آورده است که معمر قذافی در طول روزهای گذشته در شهر بنی ولید بوده است، اما این اخبار هنوز مورد تایید قرار نگرفته اند.`

وی در عین حال از ادامه درگیری ها میان نیروهای انقلابی و نیروهای وفادار به قذافی در نزدیکی شهر مذکور خبر داده است.

در عین حال روزنامه الجزایری `الوطن` اعلام کرد که معمر قذافی روزهای اخیر در شهر `غدامس` واقع در مرزهای لیبی با الجزایر قصد داشته همراه با برخی از اعضای خانواده اش وارد الجزایر شود اما این کشور با این امر مخالفت کرده است. این روزنامه به نقل از منابع آگاه در ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرده است که `معمر قذافی` همراه با شماری از افراد خانواده خود در شهر غدامس بوده و از طریق تماس تلفنی با دفتر `عبدالعزیز بوتفلیقه` رئیس جمهور الجزایر تلاش کرده با وی در مورد ورود به خاک این کشور مذاکره کند.

این منبع آگاه افزوده است که بوتفلیقه از پاسخ دادن به تلفن قذافی خودداری کرده است و یکی از مشاوران وی با عذرخواهی گفته است که رئیس جمهور در دفتر کار خود نیست و مشغول حوادث اخیر کشور و بررسی انفجار انتحاری در این کشور است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه ورود برخی از اعضای خانواده قذافی به الجزایر با موافقت و تضمین برخی از اعضای شورای انتقالی لیبی بوده، خاطر نشان ساخت که این اولین باری نیست که قذافی یا نمایندگانش با تماس با دفتر رئیس جمهور الجزایر قصد مذاکره با وی را دارد. شایان ذکر است که الجزایر از ورود همسر و سه فرزند قذافی به خاک این کشور خبر داده بود.‏یکی از فرماندهای نظامی انقلابیون لیبی با اشاره به آمادگی قوی آنها در برخورد با پیشامدهای احتمالی از کنترل بخش اعظم این کشور خبر داده است . "عمر الحریری"اعلام کرده است که امکان وقوع هر حادثه ای وجود دارد همه ما در آماده باش کامل به سر می بریم هر لحظه ممکن است که به ما حمله شود، اما ما نگران نیستیم.بر این اساس اوضاع طرابلس و اطراف آن هم اکنون کاملا آرام است و انقلابیون بر 75 تا نود درصد اراضی لیبی به جز "سرت" و اماکن محدود دیگر مسلط هستند.

الحریری در این خصوص می گوید:

"تاکنون انفجار خودروی بمبگذاری شده نداشته ایم و تنها یک انفجار در چهارشنبه گذشته رخ داد که به سبب اشتباهات نظامی بود و طی آن چهار تن از انقلابیون کشته شدند.بازماندگان رژیم سابق اقدام به شایعه سازی و ترساندن مردم لیبی می کنند، اما ما در هر صورت این تهدیدات را جدی می گیریم و برای ایجاد امنیت به شدت تلاش می کنیم."

‏شایان ذکر است که "معمر قذافی" و پسرش "سیف الاسلام" بر ادامه مقاومت علیه انقلابیون و کشورهای غربی تاکید کرده بودند.

/ 0 نظر / 14 بازدید